Danes je 23 Apr 2019, 19:18

SMC Jumbo tuning variomata

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

SMC Jumbo tuning variomata

Odgovor09 Apr 2014, 19:21

Že nekaj časa so me jezili valjčki v variomatu, ki so se obrabljali samo na enem mestu. Originalni ali pozneje Polini. To pomeni, da se niso kotalili ampak pomikali naprej in nazaj. Občasno so se tudi obračali, kar je v takem primeru povzročalo sicer rahle, ampak zame moteče vibracije. Da temu naredim konec sem nabavil in vgradil valjčke oz. bolje rečeno kocke dr. Pulley. Nikakor ni bil namen tega pridobivanje nekih hujših zmogljivosti.

Rezultat je naslednji: po terenu veliko bolj prožna vožnja, glede na to, da ni reduktorja je bilo prej težko peljat pod 16 km/h, zdaj gre od 10km/h dalje. Pri pospeševanju je postal bolj podoben skuterju, ko daš gas, dobi obrate, potem hitro pospešuje. Končna hitrost je večja za 9-10 km/h. Sicer je malo težja točna primerjava, ker ni obratomera, vendar po 30k km sva z Jumbotom kar domača, tako da bi kar bilo.

Po nasvetu, da naj bi bila teža okoli 10% manjša, sem namesto 26g Polini, vzel 23g dr.Pulley., vendar bi bili tudi do 26 g čisto OK.

Glede na ceno vsekakkor priporočljiv nakup. 43,40€ z pošiljanjem v SLO

Slika
Slika
Slika
Slika
Odsoten

silvestrus

Začetnik

Re: SMC Jumbo tuning variomata

Odgovor13 Nov 2014, 10:57

pozdravljen!
mi lahko samo poveš kje si naročil valčke po taki ugodni ceni iščem namreč za cfmoto 800 ampak so najcenejši na ebay-u 110€ 8 valčkov + distančni obroč
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

Odgovor13 Nov 2014, 14:34

tukaj:
http://www.drpulley.info/shop/index.php

Moraš se registrirat (brezplačno) in obvezno napiši resnični mail, ker boš dobil po naročilu na ta mail predračun. Jaz sem ga natisnil in šel na banko, kjer so z mojega računa nakazali denar. Vsi potrebni podatki so na na predračunu, če te vpraša uslužbenka za namen nakazila ji reci rezervni deli, sicer pa piše (nemško). Na banki sem plačal v torek, v petek so bili valčki doma. Čisto enostavno, ker pošiljajo povsod.
Odsoten

Tomok

Obiskovalec

• Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor13 Nov 2014, 17:12

Ja tole sem tudi jaz naredil in sicer z eno napako.
Kocke morajo biti vsaj 15 do 20 procentov lažje od originalnih valjčkov sicer se ti bozgodilo isto kot meni.
Zaradi hitre vožnje mi je dobesedno peklo jermen in ni zdržal. Do 70 na uro je bilo super motor je delal z nižjimi vrtljaji nad to hitrostjo pa se je pojavil vonj po zažgani gumi iz variomata.
Ko sem vrnil v variomat original valjčka smradu ni bilo več.
Torej kocke so ok če pa voziš malo hitreje in dalj časa pa morajo biti obvezno lažje.
Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

Odgovor13 Nov 2014, 18:27

Če pogledamo delovanje in razliko tukaj:
http://youtu.be/yxcQGmT8EJc
je vsaj meni edina logična razlaga to, da pri večji teži kock pri visokih obratih tako stisne primarno jermenico, da postane jermen malo prekratek, ker ga porine popolnoma na zunanji rob. Posledično je zato tudi končna hitrost višja. Pri meni ni nobenih težav, vse dela kot mora.
Odsoten

silvestrus

Začetnik

Odgovor13 Nov 2014, 19:33

baron21 napisal/-a:Če pogledamo delovanje in razliko tukaj:
http://youtu.be/yxcQGmT8EJc
je vsaj meni edina logična razlaga to, da pri večji teži kock pri visokih obratih tako stisne primarno jermenico, da postane jermen malo prekratek, ker ga porine popolnoma na zunanji rob. Posledično je zato tudi končna hitrost višja. Pri meni ni nobenih težav, vse dela kot mora.

Hvala baron... na tej strani si izkal po dimenziji in teži "valckov" al po modelu motorja?? Si naročil enako tezo kot mas original valcke? Za placilo pa vidim da gre tudi preko paypal tako da nebo potrebno na banko.
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

Odgovor13 Nov 2014, 20:27

Najlažje je po dimenziji. Izmeriš in stehtaš stare, še boljše če pogledaš v part listo posebno glede teže. Nove pa sem po nasvetu izkušenih vzel 10% lažje in vse je b.p. Glede na post višje uporabnika Tomok pa mislim, da je tudi prav tako.
Odsoten

Tomok

Obiskovalec

• Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor13 Nov 2014, 21:55

Ja teh 10% je mene zaj.......
Jumbotov variomat je narejen tako, da jermen ne more čisto do vrha ker ga zaustavi zadnja jermenica. Torej ko se odpre do konca je na sprednji jermen še vedno pod vrhom in obe strani nista stisnjeni. Zato posledično pretežki valjčki preveč "prešajo" jermen sploh ker imajo kocke malo večjo mero kot je premer valjčka. Pri polnih vrtljajih je to pomenilo nažiganje jermena pri mojem Jumbotu, Baron pa teh težav nima ker je vzel lažje kocke tako kot je prav.
Obenem se splača vzeti tudi drsnike ker so boljši od originalne plastike.
Spet govorim za Jumbota za ostale ne vem.

Pa še zahvala Baronu. Zaradi tvojih nasvetov mi je bilo veliko težav prihranjenih in Jumbo je bil zelo priden dokler je bil pri meni pa čeprav samo 10 mesecev je naredil pod mojo ritjo 9 k kilometrov. Brez težav se ve edino pretežke kocke in posledično jermen za kar pa sem kriv sam.
Baron hvala!
Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

Odgovor13 Nov 2014, 22:19

Tomok napisal/-a:Pa še zahvala Baronu. Zaradi tvojih nasvetov mi je bilo veliko težav prihranjenih in Jumbo je bil zelo priden dokler je bil pri meni pa čeprav samo 10 mesecev je naredil pod mojo ritjo 9 k kilometrov.
Baron hvala!

Me veseli za tak feedback. Jaz sicer nisem mehanik, tako da ni problem konkurenčna klavzula itd. in lahko mirno širim svoje ideje :D če komu pridejo prav. LP
Odsoten

silvestrus

Začetnik

Odgovor14 Nov 2014, 15:16

baron21 napisal/-a:
Tomok napisal/-a:Pa še zahvala Baronu. Zaradi tvojih nasvetov mi je bilo veliko težav prihranjenih in Jumbo je bil zelo priden dokler je bil pri meni pa čeprav samo 10 mesecev je naredil pod mojo ritjo 9 k kilometrov.
Baron hvala!

Me veseli za tak feedback. Jaz sicer nisem mehanik, tako da ni problem konkurenčna klavzula itd. in lahko mirno širim svoje ideje :D če komu pridejo prav. LP

zato se jas obračam na forume, ker dobim informacije iz prve roke... sam sem namreč začetnik kar se tiče atv-jev z jermenom... smo prej samo cestake furali \:D/ sem naročil dr. pulley kit komplet z distancnim tulcem... prodajalec zagotavlja večjo hitrost in večjo moč... ker naj bi kocke imele večji razpon v obe smeri... taka je bila razlaga v videu ki sem si ga ogledal.... sicer pa javim ko prispe roba in sprobam.... hvala :D
Odsoten
Uporabniški avatar

dimi333

Začetnik

Odgovor23 Mar 2015, 19:40

živjo.
Pišem kar tukaj. no potreboval bi tudi jst valčke za jumbota. Pa me zanima koliko je cena tu pri nas? za koliko se jih dobi?
LP :)
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

Odgovor23 Mar 2015, 21:36

Odsoten
Uporabniški avatar

dimi333

Začetnik