SEVERNA PRIMORSKA - vožnje, dogovori za vožnje, dogodki ...

Vsa srečanja, prireditve, pikniki, dogodki,... in vse vaše avanture na terenu.
Odgovori
Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 28 Mar 2011, 07:34

Jah..ni kaj dodati. Lepo opisano še eno čudovito druženje.
No tudi mi nismo lenarili ta dan....še več....smo kar "delali"!
Nekaj malega materiala v nadaljevanju...več pa ne smem...ker, khm, khm, khm....big brother nas gleda! ;) ;) :oops:
http://www.facebook.com/ClubK4K?sk=wall

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kraj: Plave - Posočje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 31 Mar 2011, 20:44

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Kraj: Škofa Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 31 Mar 2011, 21:14

Midva ne moreva jo jutri zjutraj mahneva v Hrvaško Istro za vikend. Drugače pa ... lepo se imejte.

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

6. turistični rally

Odgovor Napisal/-a Rogi » 12 Maj 2011, 18:41

Posredujem vabilo Lions Cluba Vogrsko

Lions Club Vogrsko

lepote in skrivnosti kraškega podzemlja

Lions club Vogrsko organizira 6. turistični rally, ki bo v nedeljo, 29. maja 2011.

Po uspešnem 1. Lions dobrodelnem rally-ju, ki je bil namenjen spoznavanju gradov Goriške , 2. rally-ju, ki je bil namenjen spoznavanju obeležij I. svetovne vojne na Goriškem in v Soški dolini, 3. rally-ju, ko smo si ogledali kraške znamenitosti po slovenskem in zamejskem Krasu in poizkusili kraške dobrote, 4. rally-ju, ki nas je popeljal mimo izvira Hublja do Lokavca, vasi z kovaško tradicijo, preko čudovite Gore s prijaznimi domačini, do Vipave, lanskem rally-ju ki nas je popeljal po poteh partizanskega tiskarstva od Vogrskega do tiskarne Slovenija na Vojskem ter rudnika živega srebra v Idriji, nas bo letošnji rally popeljal čez Kras do Škocjanskih jam.

Kratek opis rallya

Dolžina proge bo približno 130 km, predviden čas vožnje pa 3. ure. Vmes bo več kratkih postankov za zabavne tekmovalne preizkušnje ter daljši postanek za ogled znamenitosti Parka Škocjanske jame , kjer bo poskrbljeno za opoldansko okrepčilo. Tekmovalci se bodo pomerili v dveh zanimivih spretnostnih vožnjah na zaprtih parkiriščih ter v nekaj, tematiki rally-ja primernih, drugih spretnostih.

Na poti si bomo ogledali znamenite Škocjanske jame ( dolžina poti 3 km, priporočena je športna obutev), ki so vpisane v UNESCO-v svetovni seznam naravne in kulturne dediščine, v katerih se nahaja največji do sedaj odkrit podzemeljski kanjon na svetu. Preveč pa seveda ne smemo izdati, saj bodo tekmovalci za potek proge izvedeli šele pred štartom iz Potne knjige. Najboljši tekmovalci v skupni razvrstitvi na posameznih spretnostnih vožnjah ter posameznih tekmovalnih preizkušnjah bodo prejeli tudi pokale in priznanja.

Prireditev je humanitarnega značaja, zbrana sredstva pa bomo podarili pomoči potrebnim.

Urnik prireditve

9.00 – 9.40 Prihod in prijava tekmovalcev na dvorcu Vogrsko

9.50 Sestanek vseh voznikov - udeležencev rally-ja

10.00 Štart prvega tekmovalca

15.00 Prihod prvega tekmovalca v cilj – dvorec Vogrsko

16.00 Razglasitev rezultatov in družabno srečanje

Splošna pravila

Turističnega rally-ja se lahko udeležijo vsi, ki imajo veljavno vozniško dovoljenje in prometno dovoljenje za vozilo ali motorno kolo , s katerim sodelujejo. Tekmovanje bo potekalo v razmerah rednega prometa. Voznik vozi na lastno odgovornost ob upoštevanju cestno prometnih predpisov, odgovarja za morebitno povzročeno škodo in je dolžan poskrbeti za tehnično brezhibnost vozila. Kategorizirani vozniki s tekmovalno licenco v avto športu ne morejo nastopiti kot udeleženci na rally-ju. Vsak udeleženec prejme pred štartom Prometno knjigo, v kateri bo natančen opis proge ter Pravilnik rally-ja, v katerem bodo opredeljena ključna pravila tekmovanja.

Štartnina

Štartnina za posadko, ki jo sestavljata voznik in sovoznik, znaša 80 evrov, za motoriste 40 evrov za vsakega nadaljnjega sovoznika pa 20 evrov. Za člane LEO klubov in udeležence do 27 let starosti, je štartnina 40 evrov. Štartnina za pravne osebe znaša 130 evrov, za vozila z reklamnimi napisi pa 200 evrov. Štartnina se poravna na transakcijski račun LK Vogrsko pri NKBM 04750-0000454884 ali na dan prireditve pred štartom.

Prijave in informacije

Telefonska prijava je osnova za izdajo pisnega potrdila za udeležbo na turističnem rallyu. Telefonske prijave ali prijave po elektronski pošti sprejemajo:

Tanja BAŠA: 041 651 810 e-mail markodoo@siol.net
Miro LIPIČAR 051 382 247
Aleš BUCIK: 041 640 650
Dragan VALENČIČ :041 631831
Miran LAMPRET: 041 384 153

Vaše prijave pričakujemo do srede, 25.05.2011

Vabimo vas, da se odzovete na naše humanitarno obarvano povabilo na to zanimivo avtomobilsko preizkušnjo, da skupaj sproščeno preživimo majsko nedeljo in jo zaključimo s prijetnim družabnim srečanjem na dvorcu Vogrsko.

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Trening vožnja

Odgovor Napisal/-a Rogi » 19 Maj 2011, 14:06

Ker se kmalu bliža čas potepanja po Albaniji in Makedoniji :D , sva opravila višinski kondicijski trening po Posočju - pravljični deželi.
:lol:
Prvi postanek na kapučinu že v Kanalu

Slika

Drežnica s Krnom
Slika

Krajši postanek za fotografiranje
Slika

Preko hudournika,
Slika

visečega mostu preko reke Soče
Slika

Krasna si bistra hči planin....
Slika

Postanek pri najinem prijatelju na pizzi
Slika

Proti vrhu Kobariškega stola
Slika

Pravljica
Slika

Sedaj pa nazaj v dolino in domov
Slika

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec

Odgovor Napisal/-a lakl » 19 Maj 2011, 15:35

Lepo-lepo! :lol:

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 19 Maj 2011, 17:42

Glej , da bo v soboto vsaj tako vreme nekaj ta hitrih nas namreč prihaja v tiste konce :D

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 19 Maj 2011, 18:00

Sem naročil in plačal nevihto, da vam ne bo prevroče. :lol:

sendro
Obiskovalec
Kraj: Zg.posočje

Odgovor Napisal/-a sendro » 19 Maj 2011, 18:25

Sem šel jaz danes s kolesom gor(ker je moped trenutno nepokreten)sem vam malo žeblje,žice itd... s poti
popucal. :lol:
Rogi,a si pogledal gume da nimaš slučajno kaj
not,ker ko so cesto nazadnje popravljal gorskoz
so kar od starih bajt zmlete zidove nasuli in tam se pa marsikaj najde...

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 19 Maj 2011, 18:40

Moje gume so v redu. Je Vera cveke nazaj metala. :lol:

Uporabniški avatar
Jure
Moderator
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure » 19 Maj 2011, 20:24

Krasna si bistra hči planin in Rogijeva fura! Tele konce pa vedno rad vidim!

http://www.r-parketi.si

Honda Hornet 900
SMC RAM 520 Racing Edition - in loving memory
KawaKit ZzK 49 (byboat edition)

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor Napisal/-a jaka » 19 Maj 2011, 20:57

Rogi, skoraj bi se srečali ! Sva z Dukijem imela danes plan na Mangrt, pa je zaprt. In tako sva se odločila za "Noklamco".

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 19 Maj 2011, 22:20

:(

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 21 Maj 2011, 20:52

Danes je bil poseben dan. Po dolgem okrevanju šoferja in njegovega motorja je Cdflip zopet v sedlu :D .

Slika

Tako smo odpeljali eno za trening kot bi rekel Rogi. Mahnili smo jo po dolini čez Leskovico do Cerknega. Tam naredili kratko pavzo za kavico potem pa v Zakojco do Flandra na jajca z šunko. Nadaljujemo pa znanih poteh čez Šentviško goro do Mosta na Soči. Malce počijemo ob jezeru nato jo urežemo proti Tolminskemu Lomu in na Banšice. Od tam pa mimo svete gore do Brd. Iz Brd pa po grebenenih do Kambreškega in naprej do Livka. V Idrskem se ustavimo pri starem prijatelju v gostišču Jazbec kjer se podpremo za nove podvige Tokrat nas šef časti z sladico in kavo. :D To mu je prišlo že v navado :klapklap . Med kosilom dalamo načrte kam naprej kajti vse okoli nas dežuje. Seveda smo se po stari navadi toliko obirali , da se je dež naveličal in se odpravil drugam zalivat zemljo. Odločitev pade gremo kar po najbljižji domov kajti proti našemu koncu se že svetlika. V Tolminu je ravno toliko mokra cesta , da se z Cdflipom odločiva za dežne obleke. Kakšna napaka potem sva se pa kuhala do doma brez potrebe :roll: . In tako proti domu. Imeli smo srečo razen mokrega cestišča v Tolminu nismo bili deležni nobenih darov z neba. Je pa prav pasalo zopet obiskati te kraje kajti ta dežela je res krasna .

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Uporabniški avatar
dukimen
Obiskovalec

Odgovor Napisal/-a dukimen » 22 Maj 2011, 09:15

Civava napisal/-a:Danes je bil poseben dan. Po dolgem okrevanju šoferja in njegovega motorja je Cdflip zopet v sedlu :D .
Od tam pa mimo svete gore do Brd.

Bravo za Andreja :bravo:

No v Brdih sem bil jaz en dan prej, prekrasno :D
(sicer sva potem nadaljevala na Kras, prespala v Lipici in potem "obdelala" griče nad koprskim in piranskim zalivom
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Re: SEVERNA PRIMORSKA - vožnje, dogovori za vožnje, dogodki

Odgovor Napisal/-a Rogi » 05 Sep 2011, 17:18

V soboto smo imeli člani društva 4x4 Kanal ob Soči srečanje. Letos prvič je bilo srečanje drugače zamišljeno kot prejšnja leta, ko je bilo srečanje na poligonu in nato druženje pozno v noč z živo glasbo. Ker je takšno srečanje nemogoče legalno organizirat in so nam, oziroma nam je nekdo grozil, da nas bo prijavil smo letos poskusili drugače. Zbrali smo se v naših klubskih prostorih, dobili road book in v razmiku pet minut štartali. Vmes sta bili dve preiskušnji (streljanje z zračno puško in menjava kolesa), po kosilu pri enem naših članov pa smo imeli še spretnostno vožnjo in hitrostno preizkušnjo.

Zjutraj oz. v zgodnjih dopoldanskih urah smo se pričeli zbirati v klubskih prostorih oz. na dvorišču. Mečko nam je dal še zadnje napotke.Zaradi dela na cesti je prišlo do spremembe proge. Opozoril nas je na spremembo. Sčrtal mi je ves RB na določeni točki, mallo sem ga še sam, nato pa sem si ga prilagodil za nosilec in ga namontiral.

Slika
Zbiranje.Nekateri so bili malo nervozni zaradi RB (nekaterim je bil to prvi RB, nekaterim pa so zadevo vzeli precej resno in so šli na rezultat.

Slika
Če hočeš zmagati, je pomemben tudi tlak v pnevmatikah

Slika
Nekateri so kramljali o vozilih oz. kaj so na njih postorili

Slika
Sam sem imel opravilo z namestitvijo RB-ja

Ob 09.30 uri pa smo pričeli s posameznim štartom v presledkih po pet minut. Ker sem imel številko devet sem imel nekaj več časa. Proga je bila zanimiva speljana čimbolj po lokalnih cestah in kolovozih. Po prevoženih okoli 20 km nisem nobenega dohitel, pa tudi mene ni nihče. Pred prvo preizkušnjo - streljanjem, pa tam kjer sem imel RB vse počečkan zaradi spremembe sem se ustavil in začel štidirati kam, najprej celo izbral pravo pot nato pa sem se vrnil in se odločil za nepravo. Fajn sem zgrešil, prevozil okoli 6km in ugotovil, da nekaj ni v redu saj bi moral biti že zdavnaj na preizkušnji streljanja. Obrnil sem se nazaj in srečal dva tekmovalca, ki sta štartala pred menoj. Vse skupaj me je stalo dobrih 12 km in pa kar nekaj časa. Po opravljenem streljanju sem z vožnjo nadaljeval. Ko pa sem prišel na nekoliko bolj znan teren in sem mislil, da ne morem več zgrešiti, sem vozil, brez da bi upošteval razdaljo, spet spregledal odcep in prevozil kakšen km več, zato sem se vrnil in na odcepu srečal tekmovalca, ki je štartal za menoj. Do preizkušnje "menjavanja kolesa" sva se v vodstvu nekajkrat zamenjala, kljub temu je na preizkušnjo pripeljal pred menoj.

Slika
Tik pred preizkušnjo menjavanja kolesa

Slika
Pred menjavo smo se malo okrepčali in kakšno rekli

Slika
Nekateri pa so se takoj lotili "posla"

Slika
Po prihodu v cilj, po kakšnih pedesetih kilometrih (nekateri pa tudi nekaj več), pa se je bilo potrebno odžejat pa tudi kakšno "rečt". Ker pa so nas želodčki pričeli opozarjat tudi na kaj drugega ne samo na tekočino, smo se odpravili do našega člana, ki nam je pripravil odličen bograč.

Slika
Čakanje na žlico

Slika
Kuhar ki je poskrbel tudi za smeh, ne sam za naše želodčke

Slika
Hinko, skoraj vedno dobre volje

S polnimi želodci v tako prijetni družbi se je bilo kar težko odpravit še na spretnostno preizkušnjo. Tokrat so bili v prednosti manjša vozila predvsem Samuraji

Slika

Slika
Sodnik je strogo nadziral vožnjo in pridno sešteval napake

Slika
V absolutni prednosti pa je bil štirikolesnik, saj je z lahkoto opravil s progo in večje sotekmovalce pustil časovno daleč zadaj

Slika
Kdo pa drugi, če ne Jani, je bil apsolutni zmagovalec.

Sledila je še hitrostna preizkušnja. Kako je zgledala se vidi iz filmčka, čeprav se strmine, spustov in nagibov ne da ocenit iz posnetka, Ampak ker je bila kamera kar nemirna in tudi iz komentarjev snemalca se pa da sklepati, da ni bila čisto enostavna.

http://www.mojvideo.com/video-srecanje- ... 6a9b7d9be9

Po končanih vožnjah pa smo se skupaj odpravili v klubske prostore, kjer so sodniki sešteli vse rezultate, nato pa razglasili rezultate in podelili pokale s praktičnimi nagradami. Nato pa se je družabno srečanje nadaljevalo pozno v noč.

Uporabniški avatar
Drago
Član kluba
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Drago » 05 Sep 2011, 17:30

Vidim, da se kar dogaja v vašem koncu. Če bi bil bližje, bi se kar včlanil.

btw: kdaj bo tista tekma na Krasu?

Slika

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 05 Sep 2011, 18:35

Če misliš tole:
http://www.youtube.com/watch?v=v1YcHagD ... e=youtu.be

potem 1. in 2. 10 v glinokopu Vogrsko. To je v Vipavski dolini, nekaj km pred Novo Gorico,

http://maps.google.com/maps?q=vogrsko+s ... 2&t=h&z=16

david
Obiskovalec
Kraj: okolica nove gorice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david » 05 Sep 2011, 19:54

Tja se pa splača it pogledat je kar zanimivo. Rogi za tisto mi je pa žal, da nisem vedel, sem vas videl ,ko ste šli proti Kanalu. Je blo več ksno, pa drugič, pa tudi boljša polovica mi je tisti dan posodla mačko, bi jo vsaj malo sprobal.

.

2007-Adly 300s

Uporabniški avatar
Drago
Član kluba

Odgovor Napisal/-a Drago » 05 Sep 2011, 20:09

Rogi napisal/-a:Če misliš tole:
http://www.youtube.com/watch?v=v1YcHagD ... e=youtu.be

potem 1. in 2. 10 v glinokopu Vogrsko. To je v Vipavski dolini, nekaj km pred Novo Gorico,

http://maps.google.com/maps?q=vogrsko+s ... 2&t=h&z=16

Sem bil pred nekaj leti, ko je bila ATV tekma. Ampak tole bo pa malce drugače. Pridem vsaj prste pomočit v blato. 8)

Slika

david
Obiskovalec
Kraj: okolica nove gorice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david » 05 Sep 2011, 20:20

Tam blata ni videt, tam ga občutiš, ko hodiš ostasneš kar naenkrat brez obutve, ker te enostavno sezuje in greš bos naprej.

2007-Adly 300s

Uporabniški avatar
Drago
Član kluba

Odgovor Napisal/-a Drago » 05 Sep 2011, 20:22

Vem ja. Imam v bližini opuščen glinokop, kjer sem že nekaj testiral.

Slika

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 05 Sep 2011, 21:37

Dobro ste tole izvedli =D>

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 05 Sep 2011, 21:49

Ja je bilo kar zanimivo in veselo. Prvič pa sem tudi dejansko sam prevozil RB. DA se, je pa brez daljinomerja za starejše gospode kar težko. Spomin pač peša. :twisted:

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 06 Sep 2011, 06:55

Bo treba še to namontirat pa bo.

Odgovori